SÜNGER BOB HAKKINDA BİLGİ

SÜNGER BOB HAKKINDA BİLGİ

Patrick

Patrick, SüngerBob Kareşort dizisindeki hayali bir karakterdir. Patrick bir denizyıldızıdır. Biraz aptal bir karakterdir. Ama çok sevimlidir. Süngerbob onun en iyi arkadaşıdır. İş yapmaz, tek işi oturup tv izlemektir.Bir kayanın altında yaşamaktadır.Kayayı kendisi inşa etmiştir.Süngerbob gibidir.Ama iş yapmayı sevmez.Sevdiği tek iş hiçbir şey yapmamaktır ama çok güçlüdür.Eğlenmeyi sever.Herşeye inanır.Süngerbob gibi Yengeç Restuarant'ta çalışmaz. Bir işi yoktur.Kayadan bir evi vardır ve içindeki tv hariç her eşya kumdan yapılmıştır.Kayadan evinden tüm gün televizyon izler. Süngerbob eve gelince onunla oyun oynar.Çok çabuk acıkır ve çok fazla yemek yer. Süngerbobun aksine insanlara yardım etmeyi sevmez. Çok yorucu olduğunu düşünür. Sünger Bob ve Patrick en çok deniz anası avlamayı severler. Patrick çok sorumsuz aynı zamanda tembeldir.

Patrick'i Bora Sivri seslendiriyor.


SüngerBob KareŞort

SüngerBob KareŞort, Nickelodeon adlı kanalda yayınlanan SüngerBob KareŞort adlı çizgi film-dizisinde ana karakterdir ve 14 Temmuz 1986 doğumludur. Özgün dilinde Tom Kenny tarafından seslendirilmektedir. Türkçe dublâjı Murat Prosçiler tarafından yapılmıştır.

SüngerBob, bir ananasta evcil salyangozu Gary ile yaşayan bir deniz süngeridir. En sevdiği arkadaşı Patrick'tir. Sarı renklidir ve sünger özelliğinden dolayı kolayca su emebilmektedir. Kahverengi bir şort, gömlek, ayakkabı giyer ve kırmızı bir kıravat takar. Çok kahkaha attığından, insanları oyaladığından ve saçmalamalarından dolayı genellikle Bikini Kasabası sakinleri tarafından sevilmez. Özellikle Squidward adlı ahtapot komşusu, ondan rahatsızlık duyar. Patrick ile bir araya geldikleri zaman iyice sapıtırlar ve bu Squidward'ü çıldırtır.
Paragöz ve cimri olan ve Yengeç Lokantası'nın sahibi olan Bay Yengeç'in en sevdiği çalışanıdır. Çalışmayı çok sever, hamburger yapar. Aynı anda on, belki de otuz hamburgeri yapıp köfteleri çevirebilir. İnsanlar SüngerBob'un yaptığı Yengeç Burgerlere bayılır. Plankton adı verilen plaankton, Yengeç Burger'in bu gizli formülünü kaçırmak için A'dan Z'ye kadar plânlar hazırlasa da, özellikle SüngerBob'un ânî alârmları sayesinde bunların hepsi suya düşmüştür.
Kolayca kanan ve saf bir kişiliğe sahip olan SüngerBob, Plankton tarafından çoğu defa kandırılmış ve Bay Yengeç tarafından hep son anda kurtarılmıştır.
İyiliksever biri olan SüngerBob, iyilerin ve iyiliğin dostu olan Deniz Kızı Adam ve Midye Oğlan'ın da en büyük hayranlarındandır. Onların başını çoğu kez belâya sokmuştur ve onları bunaltmıştır.
Ayrıca Sandy adlı sincap bir dostu vardır. Sandy, yeryüzünden biliminsanlarınca gönderilen, içi su ile değil hava ile dolu olan ve yeşilliklerle dolu şekildeki cam bir kubbe içerisine dikmiş olduğu büyük ağaç evinde yaşar. SüngerBob, "karatay" olarak söylediği karate Sandy'den öğrenmiştir. Sandy için SüngerBob aslında tehlikelidir; çünkü SüngerBob çok keskin olan dişlere sahiptir. Bu dişler üzerinde bulunan astronot kıyafetine saplanırsa, Sandy havasız kalır ve ölür -ki zaten bir bölümde bu olmuştur; neyse ki ölmemiş, hemen yeryüzüne çıkmıştır.
Bay Yengeç'in kızı olan Balina Pearl ile ilişkileri çok iyidir. Ona daima iyi davranır ve yardım eder. Pearl SüngerBob'u, SüngerBob da Pearl'ü çok sever. Pearl'ün şelâle gibi ağlamasını susturabilen genelde SüngerBob olur. Onun üzülmesini istemeyen Pearl, SüngerBob'la görünmekten bazen çekinir.
SüngerBob, özellikle Patrick Yıldız ile DenizAnası Tarlası'na gider ve denizanalarını yakalayıp jölelerini sağar ve onları yeniden doğaya salar. Yapmayı en çok sevdiği ve istediği şeydir bu. Denizanalarını çok sever ve onlarla arası çok iyidir. Denizanaları onlara genelde kötülük yapmaz.
Ayrıca Uçan Hollândalı adındaki hayalet de onu korkutur. Ancak SüngerBob bu duruma alışınca, ondan korkmamaya başlar. Bir bölümde SüngerBob, kimseyi korkutamayan Hollândalıya yardım etmiş ve ona korkutma dersleri vermiştir. Uçan Hollândalıya çok iyiliği dokunmuştur.
SüngerBob, çok duygulu, iyiliksever, korkak biridir. Ağlaması ondan nefret eden Squidward de dâhil olmak üzere herkesin yüreklerini acıtır. O sebeple kolay ikna edebilme özelliğine sahiptir; ancak bunu bir koz olarak kullanmaz, ağlıyorsa gerçekten üzüldüğü için ağlar


Bay Yengeç

Bay Yengeç SüngerBob Kareşort çizgi-dizisindeki hayali karakterdir. Asıl adı Eugene Harrold Krabs'tir. Yengeç Restoran'ın sahibidir. En sevdiği kişi ona para kazandıran Süngerbob'dur. Kendisi çok cimridir ve paraya düşkündür. Paranın kokusunu 10.000 fersahtan bile alabilir. Kalbi durduğunda veya bayıldığında ona para koklatarak iyileşmesi sağlanır. Onun için paradan sonra en değerli şey kızı Pearl'dür.

Bay Yengeç, Mazlum Kiper tarafından seslendirilmektedir

Squidward

Squidward,SüngerBob Kareşort dizisindeki hayali bir karakterdir.Başarısız ve çalışmak istemeyen biridir.Yengeç Restoran'da kasiyerlik yapan ahtapottur.Burada çalışmaya SüngerBob tan önce başlamıştır.Flashbacklerde uzun sarı sacları oldugu zamanlar göze çarpar.Süngerbob ve Patrick e gıcık olmaktadır.Bir bölümünde Patrick'in ölümle burun buruna gelmesini gülerek izlemiştir.Bu ikiliden uzak durmak için herşeyi yapmaya hazırdır.Bu yüzden evini satmayı bile düşünmektedir fakat bunu bir türlü başaramaz.En büyük Rakibi Squllium dur.Genelde iyi çalamasa da klarnet çalar..Süngerbob ve Patrick'in komşusudur.Yüz biçiminde bir evi vardır.Patrick ve Süngerbob'dan sıkıldığı için arasıra çıldırabilir tabii onu çıldırtan Süngerbob ve Patrick'tir.Bir bölümde ise Squidward'ün soyadına Dokunaç yerine Dokunkaç demişlerdi.

Squidward'ü Köksal Engür seslendiriyor

Sandy Cheeks

SandySandy Cheeks Teksaslı bir sincaptır. Dostçadır ama kızdırıldığı zaman çok sinirlenebilir (Bölüm:Texas'daki Gibi) . Suyun altında olduğundan hava alabilmesi için astronot kıyafeti giyer. Evi camdan olduğu için evin içinde mor bikini giyer. SüngerBob ve Patrick ise su almaları için başlarına su dolu bir fanus geçirirler. Sandy Matematik, Spotrif Aktiviteler, Astronomi ve Bilimle ilgilenir. Sualtında oynanan bir karate olan KARATAY'ın yaratıcısıdır. Sandy'i Carolyn Lawrence seslendirmektedir

Bayan Puff

Mrs Puff(Türkçesi Bayan Puff) SüngerBob Kareşort dizisinde oynayan hayali bir karakterdir.Süngerbob un sürücü kursu öğretmenidir.Kocası Bay Puff un ölümünden sonra sürücü kursu açmıştır.Tek eğitemediği öğrencisi Süngerbob dur.Süngerbob,her arabayla bir duvara çarptığında kendisi hava yastığı gibi şişer.Süngerbob yüzünden bir bölümde öğretmenliğine el konulmuştur fakat yerine gelen öğretmende onu eğitemeyince Bayan Puff a görevi geri verilmiştir

Sheldon James Plankton

Plankton,SüngerBob Kareşort çizgi filminde oynayan hayali bir karakterdir.Plankton,bikini kasabasının en küçük canlısıdır.Tek gözü vardır.Yengeç restorant ın karşısında restoranı vardır.En büyük rakibi Bay Yengeçdir.Hep bay yengec in gizli YengeçBurger formülünü çalmaya çalışır.Ayrıca karısı bir Bilgisayar dır.Bikini Kasabasının en kötü kalpli yaratığı olarak bilinir.

Istakoz Larry

Lary SüngerBob Kareşort çizgi filminde oynayan hayali karakterdir.Istakoz dur.Ara karakterlerdendir.Bu nedenler her bölümde oynamamaktadır.Lary genelde Bikini Plajında halter kaldırmakla meşkuldur.Sandy den sonraki bikini kasabasının en güçlü deniz canlısıdır.Süngerbob un arkadaşlarındandır

Stephen

  • Stephen:Süngerbob filmindeki gerçek insan.Aslında o,Stephen Hillenburgdan başkası değildir.
  • Pearl Krabs:krabs'ın kızıdır

    Karen Plankton :Bir bigisayardır.Sheldon'un Karısıdır.Hep bilge , başarılı ve iyi tahmin yapan biridir

    Yorum Yaz
    Arkadaşların Burada !
    Arkadaşların Burada !